Вівторок, 19.03.2024, 08:24
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS


      Державне агентство водних ресурсів України
      Львівське обласне управління водних ресурсів

      Львівська гідрогеолого-меліоративна експедиція

Меню сайту
Статистика

Захист від шкідливої дії вод

       Підтоплення – явище підняття рівнів ґрунтових вод (РҐВ), яке призводить до надмірного зволоження ґрунтів, аж до повного насичення їх вологою і пов’язаних з ним істотних змін в довкіллі, порушення побутових умов життєдіяльності населення та господарської діяльності на даній території. При цьому РҐВ на меліорованих землях залягають певний час вище 0,5 м, в сільських населених пунктах (с.н.п.) вище 1,25 м. За причинами виникнення підтоплення поділяється на природне та техногенне. Техногенне підтоплення в нашому регіоні викликане інфільтрацією вод з водосховищ та інших штучних водойм, виходом з ладу насосних станцій, захисних дамб, дренажу та інших запобіжних споруд. Підтоплення викликане здебільшого природними та техногенними факторами, головнішими з яких є підняття рівнів річкових вод, старіння та вихід з ладу осушної мережі, затоплення паводковими водами, підняттям рівнів грунтових вод в результаті шахтних виробіток. Природні фактори підтоплення на меліорованих землях пов’язані з надлишковими (більше від середньо-багаторічних) атмосферними опадами, як по тривалості в часі так і по інтенсивності, які перевищують розрахункові параметри проектів меліоративних систем: водоприймачів – 5%, осушної мережі – 10% забезпеченостей. При таких умовах виникають аварійні паводкові ситуації.

       Території с.н.п. крім впливу ряду вищеописаних факторів мають ї інші причини виникнення підтоплення – це рельєф, гідрогеологічні природні умови, недостатня організація поверхневого стоку, аварії і неполадки на водопровідних мережах та інше. Також на інтенсивність утворення явища підтоплення любої території впливає вирубування лісів як в регіоні, так і за його межами.

       Дії явища підтоплення розповсюджується на меліоровані угіддя, сільськогосподарські угіддя в зоні впливу меліоративних систем та сільські населені пункти при кризовому моніторингу режиму ґрунтових вод в зоні впливу меліоративних систем.

Пошук
Веб-представництва
Контакти
  
  Львівська ГГМЕ

  вул. Л. Українки, 51, 
  с. Малехів,
  Жовківського р-ну,
  Львівської обл., 80383.

  т. (032) 224-58-39, 
  т./ф. (032) 224-58-38,
  бухгалтерія: т. (032) 224-58-93
  e-mail: lvggme@gmail.com

Архів новин

Copyright ЛГГМЕ © 2016
Конструктор сайтів - uCoz