Середа, 21.08.2019, 23:12
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS


      Державне агентство водних ресурсів України
      Львівське обласне управління водних ресурсів

      Львівська гідрогеолого-меліоративна експедиція

Меню сайту
Статистика

Історична довідка

 

   Згідно наказу міністерства меліорації і водного господарства УРСР № 633 від 14 листопада 1966 р. в 1967 р. була організована Львівська гідрогеолого-меліоративна експедиція. Першим начальником новоствореної експедиції був Терещенко К.П. Надалі Львівську ГГМЕ з 1985 по 1993 роки очолювали Сеньків М.Я., з 1993 р. по 2006 р. - Козловський Б.І. і з 2006 по даний час – Матвіюк В.В.

Зоною діяльності експедиції були меліоровані землі 8 областей Західної України (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька, Волинська, Рівненська, Хмельницька і Закарпатська). Загальний меліоративний фонд становив 2,2 млн. га.

 

    З перших років свого існування експедиція приступила до будівництва науково-обґрунтованої мережі спостережувальних свердловин та воднобалансових станцій. Приділяється значна увага до питань розрахунку балансу ґрунтових вод гідродинамічним методом, їх прогнозуванню та моделюванню гідрогеологічних умов меліорованих земель.

 

    Працівники експедиції виступали з науковими доповідями про результати своєї роботи на семінарах та нарадах в Києві, Москві, Санкт-Петербурзі, Мінську, Пінську, Ашхабаді, Баку, Рівному, Львові.

 

    В середині 80-их років ХХ ст. в експедиції була розроблена і реалізована концепція еколого-меліоративного моніторингу на осушуваних землях , яка висвітлена в монографії "Наукові основи моніторингу осушуваних земель". В 1990 р. була підготовлена і випущена в світ брошура "Меліорація земель у Львівській області". В 90-х роках минулого століття внаслідок фінансових труднощів в державі проведена реорганізація гідрогеолого-меліоративної служби. В 1993 р. переходять як структурні підрозділи облводгоспів Волинська і Рівненська ГГМП, а в 1998 р. - Тернопільська і Хмельницька ГГМП. З 2006 р. експедиція входить в склад Львівського облводгоспу. В 2007 зі складу експедиції відокремлюються Закарпатська, Івано-Франківська і Чернівецька ГГМП, створюється виробнича дільниця "Інформаційно-дорадчий центр Львівського  облводгоспу" і проектна група. Львівська ГГМЕ з цього часу обслуговує тільки Львівську область.

 

    З нагоди 30-річчя з дня заснування експедиції колектив був нагороджений Почесною Грамотою Держводгоспу України.

    На базі експедиції в 1988 р. відбувся семінар гідрогеолого-меліоративної служби СРСР та в 2001 р. нарада працівників гідрогеолого-меліоративної служби України.

 

В 2009 році у Львові в рамках програми НАТО "Наука заради миру і безпеки" з 19 по 22 травня відбувся міжнародний семінар на тему "Покращення водопостачання та очищення стічних вод - шлях до безпечного суспільства та навколишнього природного середовища". Один день семінар відбувався на базі Львівської гідрогеолого-меліоративної експедиції та інформаційно-дорадчого центру Львівського облводгоспу, розташованого на базі експедиції.

В листопаді 2010 року підписана угода про співпрацю між інформаційно-дорадчим центром Львівського облводгоспу, утвореного на базі Львівської гідрогеолого-меліоративної експедиції та Львівським національним аграрним університетом (ЛНАУ).

В червні 2011 року згідно наказу Державного агентства водних ресурсів України від 07.06.2011р. №82 атестаційною комісією проведена атестація лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Львівської ГГМЕ.

 У травні 2012 року в конференц-залі інформаційно-дорадчого центру відбувся  науково-практичний семінар "Ефективне сільськогосподарське використання меліорованих земель та техногенних грунтів".

       Організували та провели семінар Львівський національний аграрний університет та Львівська гідрогеолого-меліоративна експедиція.

 

         Після створення Інформаційно дорадчого центру Львівського облводресурсів,  на базі Львівської ГГМЕ  ( квітень 2009 року) практично щорічно за участю керівництва та фахівців експедиції проводяться круглі столи та науково-практичні семінари з актуальних питань сільськогосподарського виробництва та управління водними ресурсами.

          Так, зокрема, в листопаді 2013 року начальник Львівської ГГМЕ  В.В.Матвіюк приймав участь в робочій зустрічі між Воєводським управлінням меліорації і водних споруд в Любліні та Львівським облводресурсів по доопрацюванню інтегрованого проекту "Модернізація та відновлення транскордонної меліоративної мережі, комплексу гідротехнічних споруд, оптимізація параметрів існуючих водотоків для безаварійного пропуску повеневих та паводкових вод, забезпечення сприятливого водного режиму на прикордонних територіях та напрацюванні підготовчої документації" для участі в реалізації Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020 рр., в рамках міждержавної Українсько – Польської угоди  " Про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах".

          Під час зустрічі було обговорено питання роботи меліоративних систем на прилеглих транскордонних територіях та покращення технічного стану водотоків, що перетинають державний кордон в межах зони спільної діяльності, зокрема річок Варяжанка, Біла, Ричиця, Солокія та Солокійського водосховища.

           В грудні того ж 2013 року головний інженер експедиції С.П. Грабовська приймала участь в роботі науково-практичного семінару " Ґрунт – найбільше багатство держави", який був проведений на кафедрі ґрунтознавства, землеробства та агрохімії Львівського національного аграрного університету до Всесвітнього Дня ґрунту, де виступила з доповіддю  про проблеми меліорації перезволожених та кислих ґрунтів Львівської області в сучасних умовах.

         В результаті роботи семінару намічено шляхи подальшої співпраці між кафедрою ґрунтознавства, землеробства та агрохімії ЛНАУ, ДУ "Волинська філія центр Держґрунтохорона" та Інформаційно-дорадчим центром Львівської ГГМЕ обласного управління водних ресурсів в напрямку збереження та ефективного сільськогосподарського використання ґрунтів.

         В листопаді 2015 року на базі Львівської ГГМЕ відбувся семінар                 "Ведення державного обліку водокористування" організованого Держводагенством України. Участь в семінарі взяли понад 30 представників від 11  басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, зокрема Дністровсько – Прутського, Південно – Бузького, Західно – Бузького БУВР та БУВРу Тиси, і обласних управлінь водних ресурсів Західного регіону України. На семінарі була представлена нова програма для ведення державного обліку водокористування   WINGOSWOD – 2.

          Крім того, протягом останніх років ( 2009 – 2016 рр.) Львівська ГГМЕ стала базовим центром для проходження практики студентів Львівського національного аграрного університету, Львівського екологічного коледжу та Львівського національного університету ім. Ів.Франка, згідно відповідних угод про співпрацю.

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

Пошук
Веб-представництва
Контакти
  
  Львівська ГГМЕ

  вул. Л. Українки, 51, 
  с. Малехів,
  Жовківського р-ну,
  Львівської обл., 80383.

  т. (032) 224-58-39, 
  т./ф. (032) 224-58-38,
  бухгалтерія: т. (032) 224-58-93
  e-mail: lvggme@gmail.com

Архів новин

Copyright ЛГГМЕ © 2016
Конструктор сайтів - uCoz