Вівторок, 19.03.2024, 04:12
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS


      Державне агентство водних ресурсів України
      Львівське обласне управління водних ресурсів

      Львівська гідрогеолого-меліоративна експедиція

Меню сайту
Статистика

Інформація про роботу ІДЦ

Основними завданнями інформаційно-дорадчого центру  Львівського облводресурсів  в 2016 році були:

    - накопичення банку даних та інформаційно-дорадче сервісне обслуговування по впровадженню досягнень науки і техніки, передового досвіду в галузі меліорації і водного господарства, зокрема, використання осушуваних земель;

    - дорадчі послуги з вирощування сільськогосподарських культур на меліорованих землях з двобічним регулюванням водно-повітряного режиму, застосування технології крапельного зрошення; 

  - організація виставок, проведення науково-практичних конференцій, семінарів, надання послуг по практичному навчанню студентів вищих та професійно-учбових закладів по напрямку водогосподарського та сільськогосподарського виробництва, екології та охорони навколишнього середовища;

   - надання інформацій і прогнозів гідромеліоративного стану осушуваних земель, рекомендацій з використання земель на осушувальних системах, монтажу техніки крапельного зрошення;

   - агрохімічне обстеження осушуваних земель на предмет збереження та підвищення родючості ґрунтів, дозованого внесення органічних та мінеральних добрив та проведення вапнування кислих ґрунтів;

   - геолого-гідрологічне обстеження осушуваних земель на предмет виявлення негативних геологічних явищ та процесів з надання рекомендацій по їх  усуненню;

- лабораторні визначення агрохімічних та водно-фізичних властивостей ґрунтів зони аерації та гідрохімічного складу поверхневих дренажних та ґрунтових вод;

   - бурові роботи для водопостачання підприємств та господарств артезіанською водою, по ремонту свердловин, що не експлуатуються;

   - проектні роботи з інженерного противопаводкового захисту, зі спорудження берегоукріплюючих споруд дренажних систем та створення штучних водойм;

  - надання інформаційно-консультаційних послуг сільськогосподарським виробникам різних форм власності з питань вирощування сільськогосподарських культур, кущів та садів  на меліорованих землях, землях з двобічним регулюванням.

На території ІДЦ Львівського облводресурсів розташовані дві дослідні ділянки:

- осушувально-зволожувальна – для вирощування сільськогосподарських культур в зоні осушення;

- ділянка з вирощування садових і ягідних культур з працюючою системою капельного зрошення.

Інформаційно-дорадчим центром в 2015 році продовжена співпраця згідно угод, заключених між Львівським облводресурсів і Львівським національним аграрним університетом, Львівським екологічним коледжем, Львівським національним університетом ім.. І. Франка щодо проходження студентами даних навчальних закладів виробничої практики на базі ІДЦ, організації виставок, нарад і проведення науково-дослідних робіт.

Для вирощування сільськогосподарських культур, саду і ягідних культур ІДЦ співпрацює з Львівським національним аграрним університетом, зокрема на базі ІДЦ в 2015 році продовжувалась дослідна робота на осушувально-зволожувальній ділянці (техногенний ґрунт), метою якої було вивчення впливу різних видів добрив на продуктивність основних сільськогосподарських культур на техногенних ґрунтах  Інформаційно-дорадчого центру Львівського облводресурсів.

В 2015 році було проведено:

- відбір і аналіз  води на загальну суму 283,4 тис. грн.;

- інженерно-гідрогеологічні вишукування, проектні роботи на загальну суму 52,0 тис. гривень;

Всього виконано робіт на загальну суму 335,4 тис. грн.

04 лютого 2016 року відбулась чергова зустріч працівників кафедри права і підприємництва Львівського національного аграрного університету із працівниками філії кафедри на виробництві – Львівської гідрогеолого-меліоративної експедиції.

       Начальник експедиції В. В. Матвіюк та начальник Інформаційно-дорадчого центру М. М. Маскаль розказали про напрямки діяльності експедиції та показали базу проведення занять. В свою чергу завідувач кафедри права і підприємництва професор Ю. Е. Губені інформував присутніх про основні напрями наукових досліджень кафедри, особливості підготовки студентів та уточнив можливості подальшої співпраці.

       Традиційно кафедра передала для потреб філії інформаційні буклети та деякі найновіші друковані видання з питань аграрної реформи, земельного права, правознавства і підприємництва. Було приємно відзначити, що деякі розробки уже використовуються у Дорадчому центрі. Присутні на зустрічі доцент кафедри Р. П. Возняк та П. О. Оліщук також висловили свої міркування та пропозиції з покращення роботи філії кафедри, а також відмітили зразковий стан навчальної бази дорадчого центру. На завершення зустрічі було сформовано план розвитку співпраці кафедри права і підприємництва та її філії у Львівській гідрогеолого-меліоративній експедиції

Згідно договорів на проведення спільної навчально-виробничої діяльності між Львівською ГГМЕ та екологічним коледжем  Львівського Національного аграрного університету студенти коледжу спеціальностей „Будівництво, обслуговування і ремонт гідромеліоративних споруд” та „Прикладна екологія” з 01 квітня по 17 квітня 2015 року на базі експедиції проходили навчально-виробничу переддипломну практику.

16-ого квітня 2016 року працівниками Львівської ГГМЕ було проведено ознайомлення студентів екологічного коледжу Львівського національного аграрного університету з роботою експедиції, зокрема провідний радіолог Ракитянський В. О. розповів студентам про завдання лабораторії  моніторингу вод  та  ґрунтів згідно програми з еколого-меліоративного моніторингу експедиції, ознайомив їх з приладами і обладнанням лабораторії, з якісними і кількісними фізико-хімічними та радіологічними показниками при проведенні вимірювань у відібраних пробах води та ґрунту.

Начальник інформаційно-дорадчого центру Маскаль М. М розповів студентам про важливість належного функціонування меліоративних систем перед настанням весняно-польових робіт, особливо при надмірній кількості вологи.

Керівником навчально-виробничої практики був начальник інформаційно-дорадчого центру Маскаль М. М.

 21 травня 2016 року відбулася нарада з питань підготовки осушувальних систем до роботи у вегетаційному періоді 2016 року, участь в якій прийняли начальники і головні інженери управлінь водного господарства та ГГМЕ, начальники відділів експлуатації водогосподарських систем УВГ, керівництво Золочівської райдержадміністрації та районної ради.
    На нараді головний інженер Львівського облводресурсів Ковтун А.В. доповідав на тему «Водний режим грунту та його регулювання», начальник відділу експлуатації водогосподарських систем Цюра О. А. доповідав на тему "Про готовність меліоративних систем до роботи у 2016 році", начальники управлінь доповідали "Про проведену роботу щодо підготовки меліоративних систем до роботи у 2015 році".
    Завідувач лабораторії моніторингу вод та грунтів Львівської ГГМЕ Кузьмяк М.П. ознайомила присутніх з приладами лабораторії та методами, які використовуються для досліджень агрохімічних та водно-фізичних властивостей грунтів., а головний інженер Львівської ГГМЕ Грабовська С. П. ознайомила з дослідними ділянками інформаційно-дорадчого центру Львівського облводресурсів та розповіла про його співпрацю з науковими закладами.

    Також було здійснено виїзди на Білківську осушувальну систему Дублянського УВГ (слухали начальника Дублянського УВГ Ковалика Р.Я.), Яхторівську осушувальну систему Золочівського УВГ (слухали начальника Золочівського УВГ Савчука І.Г.), витік р.Зах.Буг в с.Верхобуж Золочівського району (слухали Недзельського В.Й. – голову Золочівської райдержадміністрації і начальника Золочівського УВГ Савчука І.Г.).

 13 серпня  2016 року  на базі Львівської ГГМЕ відбулася виробнича нарада "Про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Львівської області за І півріччя 2016 року та завдання на ІІІ квартал 2015 року", а також було проведено нагородження працівників, які були задіяні в будівництві фортифікаційних споруд на Луганщині.

З 25 по 28 серпня 2016 року відбулась робоча зустріч працівників Люблінського воєводського управління меліорації і водних споруд та Львівського обласного управління водних ресурсів з метою опрацювання зінтегрованого проекту «Відбудова транскордонної меліоративної мережі, комплексу гідротехнічних споруд, оптимізація параметрів існуючих каналів і водотоків в басейні ріки Солокія».

     В процесі зустрічі з 25 по 28 серпня 2016 року проведено обстеження прикордонних меліоративних об’єктів в басейнах рік Солокія, Річиця, Біла, Варежанка з метою визначення протипаводкового та екологічного стану, оптимізації рівнів води в торф’яних грунтових екосистемах з можливим гасінням пожеж на них.
     Проведено оцінку технічного стану вищевказаних рік, меліоративних каналів разом з гідротехнічними спорудами. Підтверджено необхідність відбудови русел рік разом з перебудовою і модернізацією гідротехнічних споруд, а також проведення робіт з покращення провідності водотоків на прикордонних меліоративних системах.
     Польська сторона запевнила, що виконає всі необхідні дії з впровадження вище названого «Проекту» у співпраці з українською стороною, відповідно до Програми транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 листопада 2015 року на базі Львівської ГГМЕ відбувся семінар "Ведення державного обліку водокористування", участь у якому взяли понад 30 представників, серед яких 11 басейнових та обласних управлінь водних ресурсів: Дністровсько-Прутське БУВР, БУВР Південного Бугу, БУВР Тиси, Західно-Бузьке БУВР, Волинське облводресурсів, Житомирське облводресурсів, Тернопільське облводресурсів, Хмельницьке облводресурсів, Рівненське облводресурсів, Івано-Франківське облводресурсів, Львівське облводресурсів.

 

 

 

 

       Семінар організовано Держводагентством України.

       Начальник відділу водних об'єктів та моніторингу вод управління водних ресурсів Держводагентства В. Бабчук ознайомив учасників семінару з новим "Порядком ведення державного обліку водокористування".

       Начальник відділу водного кадастру та водокористування Дніпровського БУВРу А. Цибульський представив нову програму для ведення державного обліку водокористування WINGOSWOD-2 та ознайомив з особливостями приймання звітів про використання вод з 2015 року. 

     

 

 

 

 

 

Пошук
Веб-представництва
Контакти
  
  Львівська ГГМЕ

  вул. Л. Українки, 51, 
  с. Малехів,
  Жовківського р-ну,
  Львівської обл., 80383.

  т. (032) 224-58-39, 
  т./ф. (032) 224-58-38,
  бухгалтерія: т. (032) 224-58-93
  e-mail: lvggme@gmail.com

Архів новин

Copyright ЛГГМЕ © 2016
Конструктор сайтів - uCoz