Середа, 21.08.2019, 23:29
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS


      Державне агентство водних ресурсів України
      Львівське обласне управління водних ресурсів

      Львівська гідрогеолого-меліоративна експедиція

Меню сайту
Статистика

І кв. 2014 року

Якісний стан поверхневих вод Львівської області у І кварталі 2014 р.

       У І кварталі 2014 р. лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Львівської ГГМЕ були виконані аналізи якості поверхневих вод  Львівської області у 17 створах, з яких 6 знаходяться у басейні р. Західний Буг, 8 – у басейні р. Дністер, 3 – у басейні р. Сян. Оцінка якості води була здійснена згідно коефіцієнта забрудненості (КНД 211.1.1.106-2003) з порівнянням з ГДК для водних об’єктів рибогосподарського призначення (відповідно до Постанови КМУ від 27 травня 1996 р. № 552).

       Басейн р. Західний Буг. Ріка Полтва, ліва притока Західного Бугу, є найбільш забрудненою річкою басейну, оскільки виступає колектором стічних вод м. Львова. Відповідно до КНД 211.1.1.106-2003, її вода характеризується як «брудна». У створі в с.Кам’янопіль (нижче очисних споруд) виявлено понижений вміст розчиненого кисню   (1,4 мг/дм3 при ГДК ≥ 4 мг/дм3), перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 13,1 рази), ХСК (в 6,8 разів), вмісту амонію (в 19,1 рази), нітритів (в 13,3 рази), фосфатів (в 12,9 разів), заліза (в 3,5 разів) і сульфатів (в 1,1 рази). Такі перевищення нормативних показників є характерними для даного створу. Від минулого кварталу якість води несуттєво погіршилася: знизилася концентрація розчиненого кисню (в 1,3 рази), підвищилося БСК5 (в 1,2 рази), ХСК (в 1,1 рази), вміст нітритів (в 1,5 разів) і фосфатів     (в 1,3 рази), проте знизилася концентрація нітратів (в 6,8 разів) і заліза (в 1,2 рази). Мінералізація води не змінилася. Порівняно з  І кварталом 2013 р. якість води в річці несуттєво погіршилася: знизилася концентрація розчиненого кисню (в 1,3 рази), підвищилося БСК5 (в 1,1 рази), вміст фосфатів (в 1,7 разів) і завислих речовин (в 1,3 рази), проте знизилася концентрація нітратів (в 7,5 разів) і заліза (в 1,1 рази). Мінералізація води підвищилася в 1,2 рази.

       У створі «р. Західний Буг – м. Кам’янка Бузька» вода була «помірно забрудненою». Зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,5 разів), ХСК  (в 1,1 рази), амонію (в 5,5 разів), нітритів (в 3,8 разів), фосфатів (в 9,5 разів) і заліза (в 2,9 разів). Порівняно з ІV кварталом 2013 р. якість води в незначній мірі погіршилася: підвищилося значення БСК5 (в 1,1 рази), вміст амонію (в 1,1 рази), нітратів (в 1,3 рази) і фосфатів (в 1,1 рази), проте знизилася концентрація нітритів (в 2 рази) і заліза (в 1,2 рази). Мінералізація води знизилася в 1,1 рази. Порівняно з І кварталом 2013 р. якість води в створі погіршилася: підвищилося БСК5 (у 2 рази) і ХСК (в 1,3 рази), концентрація амонію (у 3 рази), нітритів (у 2 рази), фосфатів (в 2 рази), завислих речовин (у 2 рази), однак знизився вміст нітратів (у 2 рази). Мінералізація води підвищилася в 1,1 рази. На якість води в пункті спостережень можливий вплив стічних вод КП „Львівводоканал” через р.Полтву, Буського ВУГК, МКП „Золочівводоканал” через р. Золочівку.

       У створі «р. Західний Буг – м. Добротвір», нижче Добротвірського водосховища, вода була «слабко забрудненою». Зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,4 рази), ХСК (в 1,1 рази), амонію (в 1,5 разів), фосфатів (в 7,9 разів) і заліза (в 2,8 разів). На якість води в створі ймовірний вплив стічних вод ПАТ «Західенерго» і КП «Кам’янкаводоканал». Порівняно з минулим кварталом якість води суттєво не змінилася: підвищився вміст фосфатів (в 1,4 рази), однак знизилася концентрація нітратів (у 5 разів), завислих речовин (у 7 разів). Підвищилася мінералізація води (в 1,2 рази) за рахунок всіх головних іонів крім калію і натрію. Порівняно з відповідним кварталом минулого року якість води погіршилася: підвищилося БСК5 (в 2,2 рази) і ХСК (в 1,5 разів), вміст фосфатів (в 2 рази), однак знизилася концентрація нітратів (в 3,8 разів). Підвищилася мінералізація води (в 1,1 рази). Від створу в м. Кам’янці-Бузькій якість води покращилася: знизилися значення БСК5 (в 1,1 рази) і ХСК (в 1,1 рази), концентрація амонію (в 3,7 разів), нітритів (у 5 разів), нітратів (у 19 разів), фосфатів (в 1,2 рази), завислих речовин (у 5 разів). Мінералізація води суттєво не змінилася. Покращення якості води зумовлене, насамперед, проходженням процесів самоочищення після впадіння забруднених вод р. Полтви.

       У лівій притоці Західного Бугу, р. Раті (смт. Великі Мости), вода була «слабко забрудненою», її якість була найкращою порівняно з якістю води інших досліджуваних річок басейну. Виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій амонію (в 1,7 разів) і нітритів (у 2 рази). Від минулого кварталу якість води погіршилася за показниками БСК5 (підвищилося в 1,5 разів) і ХСК (в 1,1 рази), вмістом амонію (в 1,7 разів) і нітритів (в 1,6 разів), однак знизилася концентрація фосфатів (у 2 рази) і заліза (в 4 рази). Мінералізація води знизилася в 1,1 рази. Порівняно з І кварталом минулого року якість води покращилася: знизилося БСК5 (в 1,2 рази) і ХСК (в 1,2 рази), концентрація нітратів (в 1,7 разів) і заліза (в 4,7 рази), однак підвищився вміст амонію  (в 2,4 рази) та нітритів (в 4 рази); мінералізація води суттєво не змінилася. На якість води в створі можливий вплив стічних вод м. Жовкви через р. Свиню і м. Рави-Руської.

       У пункті спостережень «р. Західний Буг – м. Сокаль» вода характеризується як «слабко забруднена», виявлено перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,3 рази), амонію (в 2,6 разів), нітритів (у 2,5 разів), фосфатів (в 4,4 рази) і заліза (в 2 рази). Створ знаходиться нижче місця скиду стічних вод КП «Червоноградводоканал». Від створу в м.Добротворі до створу в м. Сокалі якість води покращилася за показниками БСК5 (знизилося в 1,1 рази) і ХСК (в 1,1 рази), вмістом фосфатів (в 1,8 разів) і заліза (в 1,4 рази), однак підвищилася концентрація амонію (в 1,8 разів), нітратів (у 12 разів), нітритів (у 10 разів) і завислих речовин (у 3 рази). Мінералізація води суттєво не змінилася. Порівняно з минулим кварталом якість води у створі покращилася за показниками БСК5 (знизилося в 1,2 рази) і ХСК (в 1,1 рази), вмістом нітритів (у 2 рази), нітратів (в 1,5 разів), заліза (в 1,5 разів) і завислих речовин (у 2 рази), однак підвищилася концентрація амонію (в 1,5 разів). Мінералізація води підвищилася в 1,1 рази за рахунок гідрокарбонатів, калію і натрію. Порівняно з І кварталом 2013 р. якість води погіршилася: підвищилися показники БСК5 (в 1,4 рази) і ХСК (в 1,2 рази), концентрація амонію (у 3,2 рази), нітритів (в 1,4 рази),  фосфатів (в 1,7 разів), проте знизився зміст нітратів (у 3 рази). Підвищилася мінералізація води (в 1,1 рази) за рахунок гідрокарбонатів, хлоридів, калію і натрію.

       У створі «р. Західний Буг – с. Старгород» вода була «слабко забрудненою». Зафіксовано перевищення граничнодопустимих концентрацій амонію (в 2,3 рази), нітритів (в 2,3 рази), фосфатів (у 3,8 разів), заліза (в 2,4 рази) і сульфатів (в 1,1 рази). Від створу в м. Сокалі якість води покращилася за показниками БСК5 (знизилося в 1,3 рази) і ХСК (в 1,2 рази), вмістом амонію (в 1,1 рази), нітратів (у 3 рази), завислих речовин (у 2 рази). Мінералізація води знизилася в 1,1 рази. Порівняно з минулим кварталом якість води в створі покращилася: знизилися показники БСК5 (в 1,1 рази) і ХСК (в 1,2 рази), вміст нітратів (в 3,6 разів), завислих речовин (у 2 рази) і заліза (в 1,3 рази), однак підвищилася концентрація амонію (в 1,4 рази) і фосфатів (в 1,3 рази). Підвищилася мінералізація води (в 1,1 рази) за рахунок гідрокарбонатів, сульфатів, калію і натрію. Порівняно з І кварталом 2013 р. якість води в створі погіршилася за показниками БСК5 (підвищилося в 1,8 разів) і ХСК (в 1,4 рази), вмістом амонію (в 2,7 разів), заліза  (в 1,3 рази), проте знизилася концентрація нітратів (у 9 разів). Мінералізація води суттєво не змінилася. На якість води у створі можливий вплив стічних вод м. Сокаля.

       Вода у більшості пунктів спостережень басейну Західного Бугу характеризується як «слабко забруднена», у створі «р. Західний Буг – м. Кам’янка-Бузька» - як «помірно забруднена», а в р. Полтві – як «дуже брудна». Порівняно з минулим кварталом погіршилася якість води в р. Раті, в незначній мірі – в р. Полтві і в створі «р. Західний Буг – м. Кам’янка-Бузька». У пунктах спостережень «р. Західний Буг – м. Сокаль» і «р.Західний Буг – с. Старгород» якість води покращилася, а в створі «р.Західний Буг – м.Добротвір» - суттєво не змінилася. Порівняно відповідним кварталом минулого року якість води р. Рати покращилася, а в р. Полтві і у всіх створах р. Західний Буг - погіршилася. 

       Басейн р. Дністер. У створі «р. Дністер – м. Самбір», що знаходиться у верхів’ї річки, вода була «слабко забрудненою», виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій нітритів (в 1,3 рази) і заліза загального (в 1,2 рази). Від ІV кварталу 2013 р. якість води покращилася: знизилося БСК5 (в 1,4 рази) і ХСК (в 1,2 рази), концентрація амонію (в 1,6 разів) і нітратів (у 6,5 разів). Знизилася мінералізація води (в 1,2 рази) за рахунок гідрокарбонатів, калію і натрію. Порівняно з I кварталом 2013 р. якість води в створі покращилася за показниками БСК5 (знизилося в 2,2 рази) і ХСК (в 1,5 разів), вмістом нітратів (у 15 разів). Мінералізація води не змінилася. Покращення якості води в І кварталі 2014 р. порівняно з минулим кварталом і відповідним кварталом минулого року зумовлене природними чинниками і, ймовірно, різним впливом неорганізованих стоків.

       У р. Стрв’яж (с. Луки), лівій притоці Дністра, вода характеризується як «слабко забруднена», зафіксовано перевищення граничнодопустимих концентрацій заліза (в 2 рази) і фосфатів (в 1,1 рази). Від минулого кварталу якість води в річці покращилася: знизилися значення БСК5 (в 1,3 рази) і ХСК (в 1,1 рази), концентрація нітритів (в 3,8 разів), нітратів (в 2,2 рази), фосфатів (в 2,7 разів), заліза (в 1,5 разів) і завислих речовин (в 3 рази), проте підвищилася концентрація амонію (в 1,6 разів). Мінералізація води підвищилася в 1,2 рази за рахунок гідрокарбонатів і кальцію. Порівняно з I кварталом минулого року якість води в річці покращилася за показниками БСК5 (знизилося в 1,3 рази) і ХСК (в 1,2 рази), вмістом нітритів (в 7,5 разів), нітратів (в 4,5 разів), фосфатів (в 1,2 рази), завислих речовин (у 3 рази), однак підвищилися концентрації амонію  (в 1,6 разів) і заліза (в 3,3 рази). Мінералізація води не змінилася. На якість води в річці ймовірний вплив стічних вод Самбірського ВУВКГ.

       У р. Зубрі (с. Зубра), лівій притоці р. Дністер, вода характеризується як «слабко забруднена», зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,5 разів) і ХСК (в 1,1 рази), вмісту амонію (в 4,2 рази), нітритів (в 3,8 разів), фосфатів (в 3,3 рази), заліза (в 3,9 разів) і сульфатів (в 1,1 рази). Від минулого кварталу якість води несуттєво погіршилася за показниками БСК5 і ХСК, підвищився вміст амонію (в 1,8 разів), нітритів (у 2 рази), фосфатів (у 3 рази), завислих речовин (у 2 рази), однак знизилася концентрація нітратів (в 1,9 разів) і заліза (в 1,5 разів). Підвищилася мінералізація води (в 1,1 рази) за рахунок кальцію, хлоридів і сульфатів. Порівняно з I кварталом 2013 р. якість води несуттєво погіршилася. Зокрема, підвищився вміст амонію (в 15 разів), фосфатів (в 2 рази) і заліза (в 1,3 рази), однак знизилася концентрація нітритів (в 1,5 разів), нітратів (в 3,2 рази) і завислих речовин (в 4 рази). Мінералізація води, показники БСК5 і ХСК практично не змінилися. На якість води в створі можливий вплив дощових стоків Сихівського району м. Львова.

       Ріка Тисмениця є найбільш забрудненою річкою басейну Дністра. У І кварталі 2014р. її вода характеризувалася як «помірно забруднена», зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,7 разів) і ХСК (в 1,1 рази), вмісту амонію  (в 2,9 разів), нітритів (в 16,3 рази), фосфатів (в 10,9 разів), заліза (в 2,5 разів) і сульфатів  (в 1,2 рази). Порівняно з минулим кварталом якість води в річці погіршилася: підвищилися показники БСК5 (в 1,3 рази) і ХСК (в 1,1 рази), вміст амонію (в 1,6 разів), нітритів (в 3,3 рази), нітратів (в 1,3 рази), фосфатів (в 1,5 разів), проте знизився вміст заліза загального (у 2,4 рази). Мінералізація води суттєво не змінилася, проте підвищився вміст сульфатів (в 1,3 рази), знизилася концентрація хлоридів (в 1,4 рази), калію і натрію (в 1,2 рази). Порівняно з відповідним кварталом минулого року якість води в р. Тисмениці покращилася за показниками БСК5 (в 1,1 рази), ХСК (в 1,1 рази) і вмістом завислих речовин (у 3 рази), однак підвищилася концентрація амонію (у 2 рази), нітритів (у 5 разів), нітратів (в 1,1 рази) і фосфатів (в 6,6 разів). Суттєво підвищилася мінералізація води (в 2 рази) за рахунок всіх основних іонів, що зумовлено зміною водності річки. На якість води в р. Тисмениці можливий вплив стічних вод Дрогобицького промвузла, міст Трускавець, Борислав і Стебник.

       У пункті спостережень «р. Дністер – смт. Розвадів» вода була «слабко забрудненою», виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій амонію (в 2,3 рази), нітритів (в 4,5 разів) і заліза загального (у 3 рази). Порівняно з ІV кварталом 2013 р. якість води в створі в незначній мірі погіршилася за вмістом амонію (підвищився у 2,6 разів), нітритів (в 1,4 рази) і нітратів (в 1,4 рази). Мінералізація води підвищилася в   1,1 рази (за рахунок кальцію і сульфатів). Порівняно з І кварталом минулого року знизилося значення БСК5 (в 1,5 разів), вміст нітратів (в 1,4 рази), заліза (в 1,8 разів), завислих речовин (в 4 рази), однак підвищилася концентрація амонію (в 4,8 разів) і нітритів (в 4,5 разів). Мінералізація води підвищилася (в 1,5 разів) за рахунок гідрокарбонатів, кальцію і сульфатів. Від створу в м. Самборі якість води в річці погіршилася за показниками БСК5 (у 2,2 рази) і ХСК (в 1,6 разів), вмістом амонію             (в 3,4 рази), нітритів (в 3,6 разів), нітратів (в 11,6 разів), фосфатів (в 2,7 разів), заліза          (в 2,5 разів). Мінералізація води підвищилася в 1,5 разів за рахунок всіх основних іонів. Така зміна якості води зумовлена, ймовірно, впливом р. Тисмениці, р. Зубри, стічних вод КП „Миколаївводоканал” і ПАТ „Миколаївцемент” тощо.

       У створі «р. Стрий – смт. Верхнє Синьовидне», що знаходиться у ділянці підруслового водозабору м. Львова (згідно Наказу Держводагенства України від 30 грудня 2011 р. № 310), вода була «чистою», перевищень граничнодопустимих норм не виявлено, оскільки велика частина басейну річки займає територію з порівняно незначним антропогенним навантаженням. На якість води в створі також можливий вплив м. Сколе через р. Опір. Порівняно з минулим кварталом, якість води суттєво не змінилася: знизилося значення БСК5 (в 1,1 рази), однак підвищилася концентрація нітратів (в 2,8 разів). Мінералізація води підвищилася в 1,1 рази. Порівняно з І кварталом минулого року якість води в незначній мірі покращилася: значно знизилося БСК5 (в 2,7 разів), однак підвищилося ХСК (в 1,2 рази); знизилася концентрація завислих речовин (від 22 до 0 мг/дм3); знизився вміст нітратів (в 1,5 разів), проте підвищилася концентрація амонію (в 1,5 разів). Мінералізація води підвищилася в 1,8 разів за рахунок кальцію і гідрокарбонатів.

       У пункті спостережень «р. Стрий – м. Жидачів» вода була «слабко забрудненою», зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм амонію (в 1,6 разів), нітритів (в 2,3 рази) і заліза (у 2 рази). Від попереднього створу якість води суттєво не змінилася: підвищилася концентрація амонію (в 2,7 разів) і заліза (в 4 рази), проте знизився вміст нітратів (в 1,6 разів); мінералізація води знизилася в 1,1 рази. Порівняно з минулим кварталом якість води суттєво не змінилася: знизилося БСК5 (в 1,6 разів) і вміст нітратів (в 1,1 рази), однак підвищилася концентрація амонію (в 3,2 рази) і нітритів (в 3 рази). Мінералізація води знизилася в 1,1 рази за рахунок кальцію, гідрокарбонатів і хлоридів. Порівняно з I кварталом 2013 р. знизилося БСК5 (в 1,7 разів), концентрація нітратів (у 2,3 рази), заліза (в 1,3 рази) і завислих речовин (від 34 до 0 мг/дм3), однак підвищилося ХСК (в 1,2 рази), вміст амонію (від 0 до 0,8 мг/дм3) і нітритів (в 4,5 рази). Мінералізація води підвищилася в 1,6 разів за рахунок всіх основних іонів. На якість води в створі можливий вплив стічних вод Жидачівського целюлозно-паперового комбінату.

       У створі «р. Дністер – с. Журавно» вода характеризується як «слабко забруднена». Виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій амонію (в 1,1 рази), нітритів   (в 1,8 разів),  фосфатів (в 1,5 разів) і заліза (в 1,3 рази). Від створу в смт. Розвадові якість води покращилася: знизилися значення БСК5 (в 1,8 разів) і ХСК (в 1,3 рази), концентрація амонію (в 2,2 рази), нітритів (в 2,6 разів), нітратів (в 1,6 разів), заліза загального (в 2,3 рази), однак підвищилася концентрація фосфатів (в 1,6 разів). Мінералізація води знизилася в 1,1 рази. Порівняно з ІV кварталом 2013 р. знизилися показники БСК5 (в 1,6 разів),  ХСК (в 1,2 рази) і вмістом заліза (у 2 рази), однак підвищився вміст амонію (в 1,4 рази), фосфатів (в 2 рази) і завислих речовин (у 2 рази). Мінералізація води знизилася в 1,1 рази. Порівняно з І кварталом  минулого року якість води у створі покращилася за показниками БСК5 (в 2,5 разів) і ХСК (в 1,5 разів), вмістом нітратів (в 1,9 разів) і завислих речовин (в 2,7 разів), однак підвищилася концентрація заліза (в 2,6 разів), фосфатів (в 1,7 разів) і нітритів (в 1,8 разів). Мінералізація води підвищилася в 1,6 разів за рахунок гідрокарбонатів, сульфатів, калію і натрію. На якість води в створі здійснюють вплив притоки, зокрема, р. Луг (що приймає стічні води м. Ходорів), р.Бережниця (приймає стічні води ПЖКГ Моршинської міської ради і ЖКС Дашавської сільської ради), р. Боберка (приймає стічні води м. Бібрки), а також, ймовірно, - стічні води м. Новий Розділ.

       У І кварталі 2014 р. вода річок Дністер, Стрв’яж, Зубра, а також в створі «р. Стрий – м. Жидачів» була «слабко забрудненою», у р. Тисмениці – «помірно забрудненою», а в пункті спостережень «р. Стрий – смт. Верхнє Синьовидне» - «чистою». Порівняно з минулим кварталом якість води покращилася у створі «р. Дністер – м. Самбір» і в р.Стрв’яж. У пункті спостережень «р. Дністер – смт. Розвадів», рр. Тисмениця і Зубра якість води погіршилася, у створі «р. Дністер – с. Журавно» і в р. Стрий – суттєво не змінилася. Порівняно з І кварталом минулого року якість води покращилася в пунктах спостережень «р. Дністер – м. Самбір», «р. Дністер – с. Журавно», «р. Стрий – смт.Верхнє Синьовидне» і в р. Стрв’яж. У р. Зубрі якість води в незначній мірі погіршилася, а в створах «р. Дністер – смт. Розвадів», «р. Стрий – м. Жидачів», «р. Тисмениця – м.Дрогобич» - суттєво не змінилася.

       Басейн р. Сян. Моніторинг якісного складу поверхневих вод на транскордонних ділянках здійснюється лабораторією вод і грунтів ЛГГМЕ у трьох створах басейну р.Сян: «р. Шкло – смт. Краківець», «р. Вишня – с. Черневе», «р. Завадівка – с. Грушів».

       У створі «р. Шкло – смт. Краківець» вода була «слабко забрудненою», зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,2 рази), ХСК (в 1,1 рази), нітритів (в 1,8 разів), фосфатів (в 1,4 рази), заліза загального (в 1,3 рази), сульфатів (в 4,6 разів) і кальцію (в 1,1 рази). На якість води в створі ймовірний вплив стічних вод Яворівської КЕЧ, МКП „Новояворівськводоканал”. Високі концентрації сульфатів і кальцію зумовлені  природними чинниками і є характерними для даного створу. Від минулого кварталу якість води в річці погіршилася: підвищилися значення БСК5 (в 1,2 рази) і ХСК (в 1,1 рази), концентрація нітритів (в 1,8 разів), нітратів (в 1,8 разів), фосфатів (в 2,7 разів), проте знизилася концентрація заліза (в 2,9 разів) і завислих речовин (в 3 рази). Мінералізація води суттєво не змінилася. Порівняно з I кварталом 2013 р. якість води в річці покращилася: знизилося БСК5 (в 1,8 разів), концентрація амонію (в 5,8 разів), заліза (у 2 рази) і завислих речовин (в 4,5 разів), однак підвищився вміст нітратів (в 1,1 рази), нітритів (в 3,5 разів) і фосфатів (в 2,4 рази). Мінералізація води підвищилася в 1,2 рази, зокрема, за рахунок сульфатів.

       У створі «р. Вишня – с. Черневе» вода була «слабко забрудненою». Виявлено перевищення граничнодопустимих норм БСК5 (в 1,2 рази), заліза (в 6 разів) і нітритів (в 4 рази). Порівняно з минулим кварталом якість води в річці погіршилася за показниками БСК5 (підвищилося в 1,7 разів) і ХСК (в 1,2 рази), вмістом нітритів (в 2,7 разів), нітратів (в 1,6 разів), заліза (в 1,5 разів) і завислих речовин (в 3 рази), однак знизилася концентрація амонію (в 3,9 разів).  Мінералізація води не змінилася. Порівняно з I кварталом 2013 р. знизилася концентрація нітритів (в 1,6 разів) і нітратів (в 1,4 рази), проте підвищилася концентрація заліза (в 6 разів); показники БСК5 і ХСК, мінералізація води суттєво не змінилися. На якісний склад води в річці можливий вплив стічних вод м.Мостиська через МКП «Водоканал».

       У пункті спостережень «р. Завадівка – с. Грушів» вода характеризується як «слабко забруднена», її якість була кращою, порівняно з якістю води в інших створах басейну. Зафіксовано перевищення граничнодопустимих концентрацій нітритів (в 1,8 разів) і заліза (у 3 рази). Від минулого кварталу якість води в незначній мірі погіршилася за показниками БСК5 (підвищилося в 1,1 рази) і ХСК (підвищилося в 1,2 рази), однак знизився вміст амонію (в 7,8 разів), нітратів (в 4,3 рази), заліза (в 1,6 разів) і завислих речовин (в 3 рази). Мінералізація води знизилася в 1,2 рази. Порівняно з I кварталом 2013р. якість води в незначній мірі покращилася: знизилося БСК5 (в 1,7 разів), концентрація нітратів (у 3 рази) і заліза (в 1,4 рази), однак підвищилося ХСК (в 1,2 рази). Мінералізація води знизилася в 1,1 рази. На якість води в створі можливий вплив м.Немирів, Яворівської КЕЧ, стоків з сільськогосподарських угідь і дворів.

       Вода річок басейну Сяну у всіх створах характеризується як «слабко забруднена». Порівняно з ІV кварталом 2013 р. якість води в р. Вишні і р. Шкло погіршилася, а в р.Завадівці – суттєво не змінилася. Порівняно з I кварталом 2013 р. покращилася якість води в р. Шкло і, в незначній мірі, - в рр. Вишня і Завадівка. 

Пошук
Веб-представництва
Контакти
  
  Львівська ГГМЕ

  вул. Л. Українки, 51, 
  с. Малехів,
  Жовківського р-ну,
  Львівської обл., 80383.

  т. (032) 224-58-39, 
  т./ф. (032) 224-58-38,
  бухгалтерія: т. (032) 224-58-93
  e-mail: lvggme@gmail.com

Архів новин

Copyright ЛГГМЕ © 2016
Конструктор сайтів - uCoz